In het eerste kwartaal van 2025 werd in de EU ongeveer 35,7 miljoen ton melk geleverd. Dat is 0,6 procent minder dan in dezelfde periode een jaar eerder. De ontwikkeling verschilde echter per lidstaat. De grootste dalingen in volume deden zich voor in Duitsland, Frankrijk en Nederland.
Nederlandse melkveehouders leverden in de eerste drie maanden van 2025 1,9 procent minder melk dan in dezelfde periode in 2024. In Duitsland, de grootste melkproducent binnen de EU, werd in het eerste kwartaal van 2025 ruim 7,9 miljoen ton melk geproduceerd – een daling van 2,5 procent ten opzichte van dezelfde periode in 2024. In het buurland Frankrijk daalde het volume met 1,8% tot 6 miljoen ton melk.
Tot de landen die hun productie juist wisten uit te breiden, staat Ierland met stip op één. Tussen januari en maart werd daar 5,2 procent meer melk geproduceerd. Ook Polen wist het volume te vergroten: in totaal leverden Poolse melkveehouders in het eerste kwartaal 3,4 miljoen ton melk, wat overeenkomt met een toename van 2,1 procent. Daarmee is Polen nu de vierde melkproducent van de EU, na Duitsland, Frankrijk en Italië.