Management

Verenigde Staten rekent op acht miljard kg meer melk

De zuivelverwerkers in de Verenigde Staten investeren de komende tijd ongeveer 13 miljard dollar in nieuwe fabrieken en uitbreiding. Het landbouwministerie van de Verenigde Staten verwacht volgens het nieuwsplatform Dairy Herd Daily dat de melkproductie er stijgt van 102,5 miljard kg in 2024 naar 110,5 miljard kg in 2030 terwijl het aantal melkveebedrijven verder afneemt.

De groei moet vooral uit een hogere productie per koe komen. Een Amerikaanse melkkoe produceerde in 2024 gemiddeld 10.966 kg melk. In 2030 zou dat 11.615 kg zijn, bijna zes procent meer.

De melkveestapel groeit nauwelijks: van 9,34 miljoen koeien in 2024 naar naar verwachting 9,52 miljoen in 2030. Naast meer melk per koe zetten Amerikanen sterk in op hogere vet- en eiwitgehalten. Een koe moet niet alleen meer produceren, maar vooral ook beter.

13 miljard dollar voor verwerking

De grootste investeringen in verwerkingscapaciteit vinden plaats in de staten New York, Texas en Wisconsin. De nieuwe verwerkingscapaciteit is vooral gericht op de productie van kaas, melk en room en yoghurt en gefermenteerde zuivel.

Die investeringen passen hij het veranderende voedselpatroon van de Amerikanen. De Amerikaanse kaasconsumptie per inwoner is in 50 jaar verdubbeld. De verkoop van cottage cheese groeide in het eerste deel van 2025 zelfs met ongeveer 20 procent.

Kwart van de melk richting export

Alleen de binnenlandse markt is echter niet genoeg om de acht miljard kg melk te verwaarden. Het landbouwministerie verwacht dat het exportaandeel stijgt van 21,5 procent in 2027 naar 25,2 procent in 2035. Daarmee wordt ongeveer een kwart van de Amerikaanse melkproductie afhankelijk van buitenlandse afzet. De VS richt zich vooral op Latijns-Amerika en Zuidoost-Azië, maar ziet ook groeikansen in onder meer Japan, Korea en het Midden-Oosten.

WhatsAppDelen met vrienden / collega's via WhatsApp
Over de auteur: Wilbert Beerling
Wilbert Beerling groeide op een melkveebedrijf op. Sinds 2011 werkt Wilbert bij AgriMedia waar hij nu zorg draagt voor de samenstelling van de vakbladen Elite...
Meer over:
Management

Elite Nieuwsbrief

Nieuwsbrief Wil je ook de wekelijkse nieuwsbrief ontvangen en op de hoogte blijven van de ontwikkelingen op het gebied van melkvee?